implanty zębowe

Twój piękny uśmiech

Od zawsze marzy Ci się piękny, zdrowy i biały uśmiech, ale zupełnie nie masz do niego predyspozycji? Mimo że dbasz o zęby, często je czyścisz, to i tak ciągle lądujesz u stomatologa z nowymi ubytkami? Ostatnio nawet odstawiłeś cukier oraz ograniczyłeś kawę i herbatę, a efektów jak nie było, tak nie ma nadal… A na ostatniej wizycie dowiedziałeś się o kolejnym zębie, który wkrótce będzie musiał zostać wyrwany.

Niestety nie wszyscy mają genetyczne uwarunkowania do mocnych zębów. W takich przypadkach możesz jedynie opóźnić procesy próchnicy i ich częstotliwość, ale zęby tak czy inaczej będą się psuły. Co jednak nie oznacza, że w wieku 40 lat musisz zostać szczerbaty. Istnieją nowe technologie, które mogą temu zapobiec. Implanty stomatologiczne to jedna z najnowocześniejszych metod, która jest wykorzystywana w stomatologii, kiedy metody tradycyjne są już niewystarczające bądź nie przynoszą efektów. Jest to bardzo prosty i dość szybki zabieg. Polega on na nawierceniu otworu w kości pacjenta, a następnie zamontowaniu w tym otworze tytanowego implantu. Cały proces jest bezbolesny. Musi natomiast istnieć pewność, że zabieg ten można u danego pacjenta wykonać, ponieważ istnieje kilka przeciwwskazań. Więcej o samym zabiegu dowiesz się również z stomatologia-impla.pl/implanty/.

Jednak o tym najczęściej pacjent dowiaduje się na pierwszej, orientacyjnej wizycie. Jeśli warunki kostne pacjenta pozwalają na wkręcenie implantu, na kolejnej wizycie jest już wykonywany zabieg. Istnieje niewielkie ryzyko, że organizm odrzuci implanty stomatologiczne, ale zdarza się to stosunkowo rzadko. Można wkręcić zarówno jeden ząb, jak i kilka lub cały rząd.